חוות דעת רפואית להנטינגטון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חוות דעת רפואית להנטינגיטון

חוות דעת רפואית להנטינגיטוןמחלת הנטינגטון היא מחלה תורשתית ניוונית, הנגרמת ממוות תאי מוח. בין ביטויי המחלה ניתן למנות בראש ובראשונה תנועות בלתי רצוניות המזכירות מחול (והמכונות "כוריאה"), דמנציה ואובדן זיכרון.

המחלה תוארה לראשונה בשנת 1872 על ידי רופא מניו יורק בשם ג'ורג' הנטינגטון, ומכאן שמה.

חוות דעת רפואית להנטינגטון

ככל חוות דעת רפואית אחרת, ובפרט לגבי מחלות ניווניות, תיכתב חוות הדעת על ידי רופא מומחה בו יפרט הרופא את המצב הבריאותי של החולה והנסיבות שהובילו אליו.

מסמך זה הינו בעל תוקף משפטי וישמש את החולה בכל הליך בהמשך הנוגע למצבו הרפואי, כגון תביעה בפני המוסד לביטוח לאומי או תביעות נזיקין בבית המשפט.

חוות דעת בהליך משפטי

במידה וחולה הנטינגטון מעוניין להגיש תביעה נזיקית עקב מחלתו (למשל, בגין רשלנות רפואית באבחון המחלה או הטיפול בה ובתסמיניה), יהא עליו לצרף לכתב התביעה חוות דעת של רופא מומחה על מנת לחזק את טענותיו ולסייע לבית המשפט להכריע לטובתו. באופן דומה, גם הצד הנתבע (למשל, המוסד הרפואי או הגורם המטפל) רשאי להגיש חוות דעת רפואית מטעמו.

יש לשים לב שבמקרים חריגים בלבד ידון בית המשפט בתביעה שעניינה טיפול רפואי רשלני ללא צירוף חוות דעת רפואית מטעם התובע, והדבר כמובן גם ישפיע על גובה הפיצויים שייפסקו. ככל שהתביעה מורכבת יותר קיים צורך בחוות דעת רפואית מפורטת, והדבר נכון במיוחד בנוגע לתביעות שעניינן מחלות ניווניות, ובפרט בנוגע למחלת הנטינגטון.

אבחון שגוי של המחלה

בדומה למחלות רבות אחרות, לאבחון של מחלת הנטינגטון בשלב מוקדם משמעות קריטית והשלכות כבדות על יעילות הטיפול במחלה ובתסמיניה. עם זאת, לא תמיד אפשרי לאבחן מחלות ניווניות בשלב מוקדם באמצעות הכלים הרפואיים העומדים לרשות מדע הרפואה כיום.

לכן חולה המעוניין להראות כי חלה רשלנות רפואית באבחון מחלתו יצטרך להוכיח את טענותיו באמצעות חוות דעת רפואית בה יסקור המומחה את התסמינים עליהם התלונן החולה כאשר ניגש לרופא, אילו בדיקות עבר ואילו מסקנות ניתן היה להסיק מממצאיהן. בנוסף, יסקור הרופא המומחה בחוות דעתו דוגמאות מהספרות המקצועית שיש בהן להראות כי עקב רשלנות רפואית לא בוצעה אבחנה נכונה של המחלה על ידי הגורם המטפל.

טיפול שגוי במחלה

על אף שלא מוכרת אפשרות למנוע את המחלה והתקדמותה, ניתן כאמור לטפל בתסמיניה באופן פרטני ובכך להקל על החולה ולהביא לשיפור בחיי היום יום. בין דרכי הטיפול השונות ניתן למנות תרופות המקלות על השפעת התסמינים, טיפולים לשימור כוח השרירים לתקופות ארוכות יותר וטיפולים תומכים אחרים להקלה על ההתמודדות עם התסמינים.

גם מתן של טיפול או תרופה שגויים עקב רשלנות רפואית הינו עילה לתביעה נזיקית שיש לתמוך בחוות דעת רפואית על מנת לשכנע את בית המשפט שאכן ניתן לחולה טיפול שגוי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן