טיפול טבעי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול טבעי בהנטינגטון

טיפול טבעי בהנטינגטוןמחלת הנטינגטון מאופיינת בנזק לעצבים ושיבושים בתהליכי איתות כימיים חשובים המתרחשים בין המוח לחלקי גוף אחרים. הנזק הוא כה משמעותי עד שחלק מהחולים מתארים את התסמינים הנפוצים כמחלת ALS, פרקינסון ואלצהיימר בו זמנית.

מצב זה עלול להשפיע באופן חמור על הפעילויות היומיומיות השגרתיות, ולמרבה הצער, לא קיימת תרופה ידועה. יחד עם זאת, מחקר מציע שטיפולים טבעיים עשויים לסייע לחולי הנטינגטון לשפר במידה מסוימת את התסמינים. אז מהן אפשרויות הטיפולים הטבעיים המרסנים את התסמינים המתישים של המחלה? בואו לגלות.

חשיבות הטיפולים הטבעיים להנטינגטון

רוב הרופאים רושמים מספר תרופות המסייעות בשליטה על התסמינים הפיזיים והבעיות הפסיכיאטריות של המחלה, למרות שתרופות אלו משמשות להקלה על החיים ואינן מטפלות בבעיה הבסיסית. החסרונות המשמעותיים של טיפולים תרופתיים למחלת הנטינגטון הם תופעות הלוואי הרבות, כגון עייפות, נדודי שינה, ושינויים בתיאבון ובמצב הרוח.

מחקרים מראים שתכנית הטיפול היעילה ביותר למחלה היא גישת הטיפול ההוליסטי, המטפל ב"אדם השלם" לבניית מיומנויות קוגניטיביות, באמצעות תוספי תזונה, תזונה אנטי דלקתית ופעילות גופנית מתאימה.

הפחתת הדלקת

מחקרים מדעיים מגלים שרמות גבוהות של דלקת ולחץ חמצוני הנגרמים כתוצאה מרדיקלים חופשיים, עלולים להאיץ את התקדמות מחלת הנטינגטון ולהחמיר את התסמינים.

כדי להפחית את הדלקת, חשוב לאכול תזונה מרפאת המכילה חומרים מזינים צפופים, להגביל את השימוש בכימיקלים קשים בבית, כגון מוצרי יופי, להימנע מעישון, להקפיד על פעילות גופנית ועל שיטות הרפיה להקלת מתחים.

הקפדה על פעילות גופנית

חולי הנטינגטון מפיקים תועלת משמעותית מפעילות גופנית, כל עוד הם יכולים לשמור על טווח תנועה תקין או לפחות סביר. רופאים ממליצים לחולים להקפיד על כושר גופני כמה שיותר, שכן הפעילות נוטה לשמור על שליטה טובה יותר בתנועות הפיזיות, למשך זמן רב יותר.

מחקרים הראו שחולי הנטינגטון מצליחים להתמודד עם הלחץ הנובע מסטיגמה חברתית, באמצעות פעילות גופנית, ושפרים את המוטיבציה להתמודד עם התסמינים ולהתגבר על תסמיני התפקוד.

התאמת תזונה

במהלך התקדמות מחלת הנטינגטון, ירידה במשקל מתרחשת לעיתים מהר מאוד, עד כדי גרימת סיבוכים רציניים. בעוד שקשה יותר ויותר ללעוס בבטחה, יש צורך לשנות את התזונה על מנת לוודא צריכה מספקת של קלוריות וחומרים מזינים חשובים.

תזונה נכונה מסייעת להילחם בסיבוכי תת משקל והחמרת הדיכאון, אנרגיה נמוכה ביותר, שינויים בבלוטת התריס וליקויים בתהליך העיכול.

התאמת התזונה מסייעת לחולי הנטינגטון לשמור על התיאבון שלהם זמן רב ככל הניתן, וניתן להפוך את המזון לקל יותר ללעיסה, באמצעות הכנת פירה ממאכלים רבים או להרכיב שייקים ממזונות שונים כגון מרקים ויוגורטים. בנוסף, צום לסירוגין הוכח כבעל השפעה חיובית על הפרעות נוירולוגיות, ולכן מומלץ לתרגל מדי פעם גם צום.

הכשרה קוגניטיבית

יש להגדיר לוח זמנים ברור להתנהלות שגרתית וליישם שיטות תזכורות לתפקוד בחיי היום יום. רופאים ממליצים לבני המשפחה והמטפלים של חולי הנטינגטון ליצור סביבה המגבילה את הלחץ, ומאפשרת קבלת החלטות בקלות. טיפול טבעי בתסמינים קוגניטיביים כולל:

  • ימוש בלוחות שנה והרכבת לוחות זמנים ברורים לפעילויות.
  • הקפדה על שגרה קבועה.
  • הגדרת מערכת תזכורות.
  • שמירה על אזור המגורים מאורגן.
  • תעדוף פעילויות מסוימות על פני אחרות.
  • שמירה על מגעים חברתיים ותחביבים להפחתת מתח.
  • חלוקת משימות מורכבות לצעדים קטנים עימם ניתן להתמודד יותר בקלות.
  • יצירת סביבת חיים רגועה וחסרת דאגות.
  • הימנעות מסכסוכים משפחתיים, מריבות ומפעילי לחץ אחרים.

תוסף תזונה קריאטין

מחקרים מוקדמים שנערכו בבית החולים הכללי של מסצ'וסטס, גילו שמינונים גבוהים של תוספים מסוימים, כלומר, התרכובת התזונאית הנקראת קריאטין, יכולים לסייע בעיכוב הופעת תסמיני מחלת הנטינגטון.

המחקר גילה שקריאטין הוא תוסף בטוח ונסבל היטב על ידי רוב משתתפי המחקר שאובחנו כנשאי גן הנטיגנטון, או שנמצאו בסיכון גבוה להתפתחות המחלה, אך טרם נבדקו. באמצעות מחקרי הדמיה, החוקרים מצאו כי הטיפול האט את הליקויים המוחיים והתקדמות המחלה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן