פיזיותרפיה לטיפול במחלות והפרעות נוירולוגיות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פיזיותרפיה לטיפול במחלות והפרעות נוירולוגיותהפרעות נוירולוגיות חמורות עלולות להשפיע על איכות החיים של האדם שאובחן. היות והמערכת הנוירולוגית משפיעה על היבטים רבים כל כך של תפקוד הגוף, הפרעות נוירולוגיות עלולות לגרום לבעיות הליכה, קושי באחיזת חפצים, קושי בשמירה על שיווי משקל, ובעיות ראייה או שמיעה.

בהתאם לאבחנה, האדם המושפע מהמחלה עלול לחוות אף שיתוק, רעידות או כאב. פיזיותרפיה להפרעות נוירולוגיות מסייעת לשיפור הגברת הכוח הפיזי והשגת רמות גבוהות יותר של תפקוד, אשר משפרים את העצמאות.

פיזיותרפיסט נוירולוג מתמחה בהערכה וטיפול באנשים עם בעיות תנועה עקב מחלה או פגיעה במערכת העצבים. הוא מסייע לשיפור או שחזור הניידות לה זקוק המטופל על מנת להתקדם בחייו. הפניה מרופא היא כל הדרוש על מנת להתחיל בטיפול פיזיותרפיה.

סוגי מחלות והפרעות נוירולוגיות

פיזיותרפיה משפרת מספר מצבים נוירולוגיים שונים. חלק מהמטופלים עשויים לחוות חוסר יכולת תנועה ויתכן שיוכלו לקיים את הטיפולים על בסיס אשפוז, בעוד שאחרים עשויים לחוות ניידות מוגבלת ויתכן שהטיפול יצטרך להתבצע בבית.

קיים מגוון של מחלות והפרעות נוירולוגיות אותן משפרת הפיזיותרפיה באמצעות שיקום התפקוד והיכולת, כמו גם התמודדות עם תופעות המחלה. סוגי המצבים הנוירולוגיים הניתנים לטיפול באמצעות פיזיותרפיה כוללים טיפול בראש, או פגיעות בעמוד השדרה, שיתוק מוחין, ניוון שרירים, פרקינסון, טרשת נפוצה או שבץ.

מטפלים מסוימים עובדים במיוחד עם חולים הסובלים מהפרעות נוירולוגיות. מומחים אלו ידועים כפיזיותרפיסטים נוירולוגיים. הם מכירים את המצבים השונים המשפיעים על מערכת העצבים, כמו גם את ההשפעות השליליות הכרוכות במחלה.

טיפול זה מתאים לאנשים הסובלים מסחרחורות או בעיות שיווי משקל, וזקוקים לסיוע בביצוע הפעילות היומית, או לאנשים בעלי היסטוריה של נפילות, או שאינם מצליחים ללכת מספר דקות מבלי לעצור ולנוח מעט.

סוגי התרגילים

פיזיותרפיסטים מלמדים את המטופלים כיצד לבצע תנועות על מנת לשמור על מסת שריר. הם מסייעים למטופלים באמצעות נקיטת צעדים לתרגול הליכה באמצעות סיוע או באמצעות שימוש בחגורה בעת ההליכה. הם עוברים עם המטופלים דרך טווח התנועה או מלמדים אותו תרגילי מתיחה על מנת לשפר את תפקוד המפרקים או להפחית התכווצות שרירים. הפיזיותרפיסטים נוקטים אף במספר צעדים להקלת כאב או נוקשות באמצעות החלת חום או קור, ושימוש במכונות גירוי שרירים.

מטרות הפיזיותרפיה

פיזיותרפיה להפרעות נוירולוגיות מותאמת באופן אישי לצרכים המיוחדים של המטופל ובהתאם למצבו האישי. היא מועילה למטופלים עם הפרעות נוירולוגיות המתקשים בבניית כוח ואינם מצליחים להפעיל את שריריהם לאורך זמן, הטיפול מסייע להם במניעת ניוון רקמות.

למטופלים הסובלים מקשיי קימה, פיזיותרפיה מסייעת בשיפור זרימת טווח התנועה על מנת למנוע פצעי לחץ. מטופלים הסובלים מבעיות ניידות מפיקים תועלת מהטיפול באמצעות ביצוע תרגילים לחיזוק שרירי ליבה, על מנת לשפר את שיווי המשקל וההליכה, כמו גם להתמודד עם כאב ולמנוע חולשת שרירים או כיווץ שרירים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן