הצלת ילדה בת 4 עם Bobble-Head Doll Syndrome

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מכון שיקום לאחר ניתוח מוח

הצלת ילדה בת 4 עם Bobble-Head Doll Syndromeהיא נחשבת למחלה נדירה במיוחד שהאבחון שלה עשוי להיות בעייתי ואף מורכב במיוחד. Bobble Head Doll Syndrome היא מחלה נוירולוגית נדירה מאד, שהחולים בה, וכפי שניתן לנחש משמה, מנענעים את ראשם בדומה לבובה.

הסיבה לכך נובעת מציסטה, הלוחצת על גזע המוח ומשפיעה באופן ישיר על תפקודם. במידה ולא מזהים את הציסטה בזמן, הדבר עשוי לגרום למותו של הילד, הלוקה בכך. סיפור ישראלי, שהוא ללא ספק גאווה גדולה לישראל, מתחיל בבית החולים הכרמל, היכן שעובד נוירולוג הילדים ד"ר גויכמן איגור. ד"ר גויכמן היה אחד מהרופאים הבודדים שזיהו את המחלה את ילדה בת 4, שהגיעה בלית החולים וטופלה בהתאם.

ניתוח שהוגדר כהצלחה גדולה וביקור בכנס רופאים חשוב ברוסיה

הילדה, תושבת טירת הכרמל, הגיעה לבית החולים עם הוריה בעקבות תסמינים שונים, הנלווים למחלה. ד"ר גויכמן הצליח לזהות, יחד עם מומחים נוספים, שמדובר ב –Syndrome Bobble Head Doll, מה שאפשר להם להציל את חייה ולמנוע את מותה. הילדה עברה ניתוח נוירוכירורגי מורכב מאד, הציסטה הוצאה בהצלחה ולאחר תהליך של החלמה, שוחררה לביתה.

ד"ר גויכמן, בשל הצלחתו המקצועית והידע הרב שלו בתחום, הוזמן לכנס מומחים גדול, שהתקיים בעיר סנט פטרסבורג, שברוסיה. בעיר, שבה מתגוררים למעלה מ – 7 מיליון תושבים, ישנם עשרות אלפי מומחים בתחום זה, שהגיעו גם הם להשתתף בכנס ולשמוע את דבריו. ד"ר גויכמן סיפר שמדובר עבורו בגאווה גדולה, ובמיוחד בהיותו רופא ישראלי, המוזמן לכנס ענק ומכובד מאד ברוסיה. העובדה שדווקא הוא נבחר להרצות בכנס ולהיות אורח של כבוד, משמחת אותו מאד והוא רואה בכך מקור לגאווה לאומית.

במהלך הכנס, שהתקיים בעיר, העביר ד"ר גויכמן 3 הרצאות, במסגרתן דיבר על שיתוק מוחין, על הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים ועל Bobble Head Doll Syndrome, שהיה נושא ההרצאה השלישית שלו בכנס.

סגירת מעגל והזדמנות לשיתופי פעולה והרחבת הידע

עבור ד"ר גויכמן ההשתתפות בכנס החשוב הזה היתה כמעין סגירת מעגל. בשנת 1972 היה ד"ר גויכמן סטודנט לרפואה באותו המכון, שבו התקיים הכנס, וכ – 45 שנה לאחר מכן הוא מוצא את עצמו מעביר 3 הרצאות חשובות בפני קהל גדול מאד של רופאים מומחים. בזכות הכנס הזה, ולאור הצלחתו הכבירה, ביקשו רופאים רוסים רבים, המתמחים בתחום הנוירולוגיה, ליצור קשרים נוספים עם בית חולים הכרמל ועם מומחי הילדים, העובדים מטעמו.

פרופסור פילר גיורא, מנהלת מחלקת הילדים שבבית החולים הכרמל, רואה את התמיכה ואת הרצון לשיתופי פעולה כהצלחה גדולה וכהזדמנות ללמוד ולחקור את הנושא אף עוד יותר לעומק. הוא מספר על ד"ר גויכמן שהינו בעל ידע עצום ועם חוש קליני מפותח מאד. הוא משמש כעמוד התווך במערך נוירולוגיה ילדים וגם בהתפתחות הילד במרחב חיפה ובגליל המערבי.

מערך זה הינו אחד המובילים בארץ כיום והוא מספק מענה לציבור רחב מאד של מטופלים. דובר במכון מקצועי מוביל, הכולל צוות של רופאים נוירולוגים התפתחותיים, פיזיותרפיסטיות, אחיות, יועצות תזונה, עובדות סוציאליות, קלינאיות תקשורת ועוד. ד"ר גויכמן, שעובד אף הוא במכון זה, הוא דוגמא להצלחתו הרבה של המכון, של הרופאים עצמם ושל המערך כולו, הן מבחינת הידע הרב והן מבחינת האמצעים העובדים לרשותם ומאפשרים להם להציע את המענה המתאים לקהל היעד, לילדים המטופלים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן