צבר רפואה: שיקום בבית לאחר פגיעה נוירולוגית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אנשים לאחר פגיעה נוירולוגית חווים לרוב ירידה תפקודית, ואז ניצבים בפני תקופת שיקום שעלולה להיות ממושכת ומשתנה בין אדם לרעהו. שיקום יכול להימשך שבועות ואף חודשים ארוכים עד שנחזור לתפקוד מיטבי, קרוב ככל האפשר למצב בו היינו לפני הפגיעה. בשנים האחרונות חל שינוי במגמה המסורתית ורבים בוחרים היום באפשרות של שיקום בבית במקום שיקום במוסד השיקומי. הבחירה של שיקום בבית מספקת את היתרונות של שיקום מוסדי, ללא החסרונות הכלולים בו. בעיקר בשנה החולפת, בה שינתה הקורונה את ההתנהלות של משקי הבית, חל ביקוש גבוה יותר לטיפולים שאינם במוסדות ואשר אינם כרוכים ביציאה מהבית ובמגע עם מטופלים אחרים.

צבר רפואה מפעילה כבר מספר שנים את מערך אשפוז הבית הגדול בישראל ומציעה חלופה לשיקום המוסדי, חלופה של שיקום אינטנסיבי בבית, שיקום הכולל יתרונות רבים, ביניהם התאוששות קלה ונעימה יותר בבית בליווי צוות רפואי מקצועי, הסתגלות וחזרה לתפקוד בסביבה מוכרת ומניעת זיהומים במרחבים ציבוריים. על אלו ועל יתרונות נוספים אנו מזמינים אתכם לקרוא כאן במאמר זה.

שיקום בבית לאחר פגיעה נוירולוגית – כיצד זה עובד?

לאחר שתשוחררו מהאשפוז הראשוני בבית החולים, תקבלו המלצה לשיקום בהתאם לפגיעה שחוויתם. אם תופנו למוסד שיקומי, המוסד יכול להיות קרוב או רחוק לאזור מגוריכם לפי התפוסה בו בזמן הנתון. ייתכן שתצטרכו להמתין בבית החולים ימים ואף שבועות עד שיתפנה מקום במוסד שיקומי. לחילופין, ייתכן שבית החולים ימליץ על שיקום אינטנסיבי בבית. ניתן גם לברר עם הרופא המטפל בבית החולים אם זו אופציה אפשרית עבורכם מבחינה רפואית, שכן על פי החוק בישראל, על אדם הזקוק לשיקום יכול לבחור בין שיקום במוסד לשיקום בבית, בהתאם לשיקול הדעת הרפואי.

רבים מהזקוקים לשיקום בוחרים היום לעבור את תהליך השיקום בבית, בסביבה מוכרת ונעימה אשר משפיעה לטובה על משך ואיכות התהליך כולו. צבר רפואה, מערך אשפוז הבית הגדול בישראל, מציעה חלופה מלאה לתהליך שיקום אינטנסיבי – אצלכם בבית.

תגובה מהירה, זמינות מסביב לשעון וצוות רב מקצועי תומך

בחרתם לעבור את התהליך השיקומי בבית? חשוב שתדעו כי הזכות לבקש זאת פתוחה לכל אזרחי ישראל והשירות ניתן בפריסה רחבה, כולל יישובי יהודה ושומרון, אילת והפזורה הבדואית.

השיקום בבית ניתן ללא המתנה. תוך 24 שעות מרגע הקליטה לשירות של צבר רפואה, יגיע אליכם הביתה רופא שיקומי שילווה אתכם לאורך כל תהליך השיקום, להיכרות ראשונה ובניית תכנית טיפולים אינטנסיבית, בהתאם ליכולות שלכם וללוז של כל בני הבית. התכנית כוללת עד 13 טיפולים בשבוע בביתכם, ותותאם לכם משלבת טיפולים על ידי צוות רב מקצועי של אחות מוסמכת לליווי צמוד וזמינות 24/7, פיזיותרפיסט שיגיע אלים הביתה, קלינאי תקשורת, מרפא בעיסוק, עובדת סוציאלית ועוד מטפלים כפי שנדרש עבורכם. הצוות ילווה אתכם לאורך כל תקופת השיקום בבית, ויענה על כל הצרכים הפיזיים, הרגשיים והסוציאלים שלכם ושל בני המשפחה.

למידע על שיקום בבית של צבר רפואה
התקשרו 072-3970156
או השאירו פרטים בטופס

השפעת הסביבה הביתית על תהליך השיקום

אמנם כל אדם שחווה פגיעה ונדרש לשיקום עובר תהליכים פיזיולוגיים ונפשיים שונים, אך ידוע כי הסביבה הביתית תומכת בכל אדם המחלים ופועל כדי לחזור לתפקוד מיטיבי. השפעת הסביבה המוכרת לנו, מפחיתה לעיתים רבות חששות מן העתיד לקרות, מאפשרת לבני הבית, בני המשפחה והחברים להיות קרובים יותר לאדם המחלים, לקחת חלק פעיל בתהליך השיקום, ובכך לחזק את מצבו הנפשי. תהליך שיקומי תלוי לא מעט במשאבים הפנימיים של כל אדם ובכך תורמת התחושה של שיקום בבית לחיזוק משאבים אלו.

גם בהיבט הפיזי של השיקום, חשוב לזכור כי התהליך השיקומי הוא לרוב למידה מחדש של כישורים שנפגעו כמו למשל בליעה, דיבור, הליכה, קימה ממיטה ועוד. וכאשר התהליך מתבצע במסגרת הבית, אנו נכונים יותר לקראתו ומרגישים בטוחים יותר לאחר סיומו. כאשר השיקום מתבצע במוסד שיקומי, תהליך הלמידה נעשה במתקנים זרים ולצד אנשים זרים. סביבה שאינה מוכרת יכולה ליצור בלבול ועיכוב של התהליך, בעיקר כאשר מדובר על אנשים מבוגרים יותר.

שיקום בסביבה נקייה והפחתת החשש לזיהומים

הסביבה הביתית היא הבטוחה ביותר עבור אדם המתמודד עם חזרה לשגרה לאחר טראומה או פגיעה שחוה. הנושא משמעותי בעיקר כאשר מופחתים סיכונים לזיהומים ולסיבוכים כפי שקיים למרבה הצער ברוב המוסדות השיקומיים ובתי החולים. הפחתת החשש הזה יכולה לסייע באווירה של תהליך השיקום, שיש לה השפעה גדולה על המטופל.

שיקום בבית – יתרונות שכדאי להכיר

הצלחת תהליך השיקום של אדם אשר חווה טראומה בשל פגיעה נוירולוגית, מושפעת ממספר גורמים, והבחירה בידי כל אחת ואחד מאיתנו בידינו – האם לעבור את התהליך בבית או לא. את עיקרי היתרונות לשיקום בבית אותו מציעה חברת צבר רפואה ניתן לתמצת כך:

  1. מהירות – תחילת טיפולים ללא תקופת המתנה.
  2. זמינות מלאה – של הצוות הרב מקצועי, כולל סיוע 24/7 במידת הצורך.
  3. נוחות מקסימלית – שיקום בסביבה בה האדם מרגיש הכי נוח.
  4. יעילות – תוצאות שיקומיות משופרות, תוך פרק זמן יקר יותר.
  5. בריאות – שיקום בטוח, עם מינימום חשיפה לזיהומים.
  6. סביבה קרובה – אפשרות לשילוב מיטבי בשגרת החיים, עם מינימום הפרעה לה.
  7. פריסה רחבה – השירות ניתן ברחבי הארץ כולל ישובי יהודה ושומרון, אילת והפזורה הבדואית.

חוזרים לעצמנו מהר יותר עם צבר רפואה

צבר רפואה פעילה בתחום מערך השיקום בבית החל משנת 2005 ופועלת בפיקוח של משרד הבריאות ובשיתוף פעולה עם קופות החולים. החברה שנחשבת למובילה בתחומה ומספקת שירותי אשפוז בית בפריסה ארצית הרחבה ביותר, מדן ועד אילת. צבר רפואה פועלת במתן שירותי שיקום בבית כולל שיקום נוירולוגי, שיקום אורטופדי ושיקום קימום הנדרש לאחר אשפוז ממושך בו חלה ירידה בתפקודי החולה.

דר' איתמר עופר, מנכ"ל צבר רפואה מאמין כי הבית הוא הסביבה הטובה ביותר לטפל ולהחלים ממצבים רבים ומהמקום הזה פועלת צבר רפואה: "המטרה היא להחזיר כל אדם שנפגע לתפקוד הכי קרוב שהיה בו לפני הפגיעה".

למידע על שיקום בבית של צבר רפואה
התקשרו 072-3970156
או השאירו פרטים בטופס

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן