מכון שיקום לטיפול בהפרעות תנועה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מכון שיקום לסובלים מהפרעות תנועה

המונח "הפרעות תנועה" מתייחס להופעה של תנועות שאינן רצוניות או לחלופין לחוסר יכולת של ביצוע תנועות תקינות. הלקויותמכון שיקום לסובלים מהפרעות תנועה שבגללה עשויים לסבול מהפרעות בתנועה הינן רבות, כמו למשל תופעות לוואי מנטילת תרופות, פגמים מולדים, חבלות, מחלות זיהומיות, פציעות חוזרות כתוצאה ממאמץ יתר, מחלות תורשתיות, וכיוצא בזאת. על מנת שאותם סובלים מהפרעות תנועה יוכלו לחזור, עד כמה שניתן, לאורח חיים מיטבי, מומלץ שיעברו שיקום אינטנסיבי במכון שיקום. הטיפול שניתן באמצעות מכון שיקום לסובלים מהפרעות תנועה עוזר למטופלים לרכוש שוב מיומנויות שהוסב להן נזק, ולשוב לתפקוד תקין.

מה הם הגורמים שעשויים לגרום להפרעות תנועה?

הפרעות נוירולוגיות גורמות להפרעות תנועה. הן באות לידי ביטוי בקשיים לשלוט על התנועות ובבעיות מוטוריות. אחת מן הצורות שהפרעות תנועה בולטות בהן היא הפחתת תנועות, כגון בשל פרקינסון, ואף תנועתיות יתר. משמעות – תנועות שאינן רצוניות, כמו לדוגמה של הגפיים, הראש או הצוואר. לרוב אנו עדים להפרעות תנועה כתוצאה מהפרעה במוח, שגורמת לחוסר יכולת שליטה על התנועות, והיא מתבטאת בתנועות שאינן רצוניות או ברעדים. כל התופעות הללו עשויות לפגום בצורה ניכרת באיכות החיים של הסובלים מהפרעות תנועה, עד לכדי סכנה ממשית.

מדוע הסובלים מהפרעות תנועה זקוקים לשיקום?

הסובלים מהפרעות תנועה בדרך כלל חייבים לקבל טיפול מבעוד מועד על ידי מכון שיקום לסובלים מהפרעות תנועה, על מנת שיעזרו להם לשפר את יכולות הבליעה, שיווי המשקל, היציבה, או ההליכה שלהם. השיקום מסייע בהתמודדות עם תופעות לוואי במחלות כגון טרשת או פרקינסון. הסובלים מהפרעות תנועה, אשר מקבלים טיפול במכון שיקום, ישפרו את התפקודים שלהם, יפחיתו את העומס הרב שנושא בו המטפל בהם, ויפחיתו לאין ערוך את הסבל או את הכאב שלהם.

למי מיועד השיקום במכון?

השיקום במכון שיקום מיועד לכל מי שסובל מהפרעות בתנועה. אפשר לאפיין אותם על פי התרחישים הבאים – קטועי גפיים, מי שנפגע בחוט השדרה, פגיעה אורתופדית, נפגעי שיתוק מוחין, מי שנפגע בראשו, מחלות עצב פריפריות, הסובל ממחלה בעצב שריר, וכיוצא בזה.

מה הטיפולים הניתנים במכון שיקום לסובלים מהפרעות תנועה?

הטיפולים שניתנים במכון שיקום לסובלים מהפרעות תנועה הם רבים ומגוונים. ולהלן נציג בפניכם את חלקם החשוב:

  • הסובל מבעיות תנועה ילמד כל מיני אסטרטגיות, על מנת לטפח את היציבה שלו, להימנע מנפילה, חיזוק הגמישות, או שיקום ההליכה.
  • מכון השיקום למי שסובל מהפרעות תנועה אמון על שיפור הרמה התפקודית למי שסובל מבעיות תפקודיות.
  • במכון השיקום ילמדו את הסובלים מהפרעות תנועה להתאים את אביזרי העזר להליכה, כיצד לנשום מן הסרעפת, איך עולים או יורדים במדרגות נכון, שיפור התנועתיות של הידיים, וכיוצא בכך.
  • אומנם במכון שיקום לסובלים מהפרעות תנועה מקדישים תשומת לב רבה למרכיב התנועתי, אבל אף מקפידים על יישום תכנית של מערכת כללית לטובת המטופל, תוך כדי מציאת דרכים מתאימות לשפור הצרכים האישיים של המטופל.
  • רבות נאמר על הקשר הישיר בין תזונה נכונה לבריאות טובה – ובשל כך במכון השיקום מושם דגש רב להבהרת הנושא.
  • צוות המטפלים במכון השיקום הוא מגוון ביותר, מתוך הרצון לטפל בבעיה מכל היבט. ובשל כך הצוות הטיפולי מורכב ממטפל מיני, מרופאים מקצועיים, מהידרותרפיסט, מפיזיותרפיסט, לשם למידת אסטרטגיות של תנועה, שבאמצעותן ניתן לנהל חיים שגרתיים, מעובד סוציאלי, ממרפא בעיסוק, על מנת למצוא דרכים להתמודדות עם הפעולות הנדרשות מדי יום, מתזונאי, ממדריך ספורט, מקלינאי תקשורת, כעזרה לשיפור מדדים קוגניטיביים, הבליעה והדיבור, ומפסיכולוג.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן